TÜRK İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATLARI’NIN BAŞKANLARI ANKARA’DA TOPLANDI

Çağlar Erbek
0

Bugün Türkiye başkenti Ankara’da Türk Keneşi'nin inisiyatifiyle TÜRKSOY uluslararası teşkilatının ev sahipliğinde Türk İşbirliği Teşkilatlarının 3.  Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Türk Keneşi Genel Sekreteri Büyükelçi Ramil Hasanov, TÜRKPA Genel Sekreteri Jandos Asanov, Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türk Kültür ve Mirası Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva ve diplomatlar iştirak etti. Teşkilat Başkanları yönetmekte oldukları kurumların faaliyetleri ve geleceğe yönelik planlar hakkında bilgiler sundu.


Toplantının devamında 2016-2017 yılları Ortak Eylem Planının hazırlanması ve 20-21 Ekim 2016 tarihinde İstanbul’da Türk Keneşi ve "BM Medeniyetler İttifakı"nın ortaklaşa organize edeceği “Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadelede Gençlerin Rolü” başlıklı uluslararası konferansa ilişkin konular görüşülmüştür. Bununla birlikte, katılımcılar Kasım 2016 tarihinde Kırgızistan’da yapılacak Türk Keneşi 6. Zirvesi ile ilgili hazırlık çalışmalarını değerlendirerek, ilerideki Koordinasyon toplantısının yer ve tarihine dair anlaşmıştır.


kaynak: twesco.org

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)
To Top