TAŞKENT'TE TEMASLARDA BULUNAN ÇAVUŞOĞLU: ÖZBEK HALKININ YANINDAYIZ

Çağlar Erbek
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunduğu Özbekistan’da Özbek Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev ile görüştü.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından görüşmeyle ilgili izlenimlerini paylaştı: "Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından kabulümüzde, Özbekistan'la ilişkilerimizi daha geliştirme hususunu ele aldık.”

Görüşmede Türkiye-Özbekistan ilişkileriyle, ayrıca uluslararası ve bölgesel gündemle ilgili konular ele alındı.

'ONUR DUYUYORUM VE MUTLUYUM'

Özbek basınına göre Çavuşoğlu, görüşmede şunları ifade etti: "Yapıcılığın bu denli yüksek düzeyde olmasından onur duyuyorum ve mutluyum. Özbek halkının yanındayız. Özbekistan, zengin kültür ve tarihe sahip. Güçlü devletciliğiyle de Orta Asya'da lider konumunda olan ülkelerden biri. Türkiye tüm alanlarda Özbekistan ile karşılıklı ilişkilerini artıracak."

Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e yaptığı ziyaret bağlamında Özbek mevkidaşı Abdülaziz Kamilov ve Özbekistan Senatosu Başkanı Birinci Yardımcısı Sadık Safayev ile de görüştü.


Çavuşoğlu, konuyla ilgili şöyle konuştu: "Özbekistan Dışişleri Bakanı Kamilov ile Türkiye-Özbekistan ilişkileri ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunduk. Türkiye-Özbekistan Dışişleri Bakanlıkları arasındaki temasları güçlendirmek üzere mevkidaşım Kamilov'la bir işbirliği programı imzaladık. Kamilov'la ortak basın toplantısında Taşkent'teki temaslarımız hakkında basını bilgilendirdik. Temaslarımıza Özbekistan Senatosu Başkanı Birinci Yardımcısı Sadık Safayev ile devam ettik."(sputnik)

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)
To Top